HUDOBNO - MEDITAČNÉ POPOLUDNIE

v sobotu 7.5.2022 od 15.00 do 21.00 hod.
v Klube LÚČ (Galéria Vážka) na Mierovom námestie 19, Trenčín

Image

RAMIVANA - RAMI SHAAFI

muzikoterapeutický koncert liečivých zvukov

Image

ANDREJ ŽUFFA (zenový mních Ju Hô)

Sed Buddhu (jap. zazen) - meditácia bez predmetu

Image

JANKO SVETLAN MAJERČÍK

koncert barda slovenskej folkovej scény

Image
Ramivana - muzikoterapeutický koncert

15.00 - 16.00 hod.

www.sk.ramivana.com

mužský reprezentant RAMIVANY, mediálne známej dvojice prezentujúcej spirituálnu tvorbu zvukov a hudby - nás prevedie Liečivou Cestou Zvukom, kde sa budete môcť ponoriť do magických zvukov alikvótneho spevu, mongolských hrdelných spevov a tradičných hudobných nástrojov z celého sveta, ako napríklad didgeridoo, indiánske flauty, duduk, drumble, jazýčkové bubny, spievajúce misky, symfonické gongy, zvonkohry... Liečenie zvukom nastáva, keď liečiteľ používa zvuky z hudobných nástrojov alebo hlas, aby pomohol ostatným relaxovať alebo meditovať a umožňuje týmto zvukom, ktoré sú zároveň vibráciami, prúdiť okolo a cez osobu. Tieto vibrácie pracujú na bunkovej úrovni, pomáhajúc telu, rovnako pomáhajúc aj s emóciami a náladou, aby sa človek uvoľnil a tým pomáhal svojmu telu s jeho vlastným procesom uzdravovania.

Image
Andrej Žuffa (zenový mních Ju Hô)

17.00 - 18.00 hod.

www.sedbuddhu.sk

Andrej Žuffa (zenový mních Ju Hô) - Sed Buddhu (jap. zazen) - meditácia bez predmetu: Zen je niečo, čo sa nedá naučiť z kníh. Podstatou zenu je sed Buddhu, teda meditácia bez predmetu. V zene niet o čom meditovať. Sedíme v tichu, tvárou k stene, pozornosť je obrátená do vnútra. Nehľadáme osvietenie, pretože sed Buddhu samotný je osvietením. Je to skúsenosť za subjektívnymi a objektívnymi svetmi, za rozlišujúcim myslením. V sede Buddhu niet rozdielu medzi mužom a ženou, medzi múdrym a hlúpym, medzi bohatým a chudobným. Môžu ho robiť veriaci aj neveriaci, vegetariáni aj tí, čo jedia mäso, slobodní aj ženatí. Zen je slobodný.

Image
Janko Svetlan Majerčík

19.00 - 20.30 hod.

www.janomajercik.sk

bard folkovej hudobnej scény k nám prichádza s príjemnou hudbou plnou malebných melódií a textov. Veľmi ťažko sa jeho hudba opisuje, treba ju zažiť, vnoriť sa do nej, nechať sa čičíkať vo farebných zvukoch melódií a vnímať silu textov. Na poslucháčov pôsobí terapeuticky, jeho texty sú plné životných právd, srší z nich skúsenosť a múdrosť. Blahodárne pôsobí na fyzickú i psychickú úroveň nášho tela. Rozvibruje každú čiastku v nás a spojí nás ako bytosti v jedno vedomie.

Copyright © 2022 Občianske združenie Z prameňa